MÖBLER / Skåp & hyllor / Skåp 4231103
nr 423 1103
Skåp
30-tal, Intarsia, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], längd: 85, djup: 42, höjd: 130
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 augusti 2006
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods